Trio Zbrojováků reprezentovalo na Memoriálu Václava Ježka

Trio Zbrojováků reprezentovalo na Memoriálu Václava Ježka

Nově se tvořící reprezentační tým U18 má za sebou první ostrý turnaj. Na tradičním Memoriálu Václava Ježka obsadil solidní druhé místo, pod trenérem Kozlem zápolilo i trio Zbrojováků - Antonín Růsek, David Moučka a Ladislav Krejčí.

Na turnaj měl původně odcestovat i Jakub Březina, z nominace ale vypadl pro zranění. Reprezentace na úvod zdolala Spojené arabské emiráty 1:0. Moučka hrál od začátku, v 77. minutě byl střídán Růskem. Proti Japonsku hráli od začátku Krejčí s Růskem, jako střídající se připojil Moučka. Druhý jmenovaný vsítil gól, Japonci ale nakonec zvítězili 3:2.

V závěrečném utkání skupiny potřeboval národní tým k postupu do finále zdolat Ukrajinu. To se povedlo, výsledek 2:0 znamenal vstupenku do boje o obhajobu. Růsek hrál od začátku, Krejčí střídal. Ve finále proti USA naskočili Moučka a Krejčí, prohře 2:4 ovšem nezabránili.

Růsek: Věřím, že to dotáhneme na Mistrovství Evropy

Jeden ze zástupců Zbrojovky - Tonda Růsek - se s námi krátce podělil o své dojmy z turnaje.

Tondo, jaké byly hlavní cíle pro turnaj?
Na turnaj jsme jeli jako obhájci, obhajoba ale nebyla hlavním cílem. Chtěli jsme hlavně hrát pěkný fotbal, kombinovat a dát hře nějakou tvář. Zároveň jsme plánovali vzykoušet si v zápasovém tempu věci, které pod koučem Kozlem trénujeme.

Jak na vás působil trenér Kozel?
Je to výborný a zkušený trenér, což všichni víme a chováme k němu velký respekt. Věříme, že tým se bude každým dalším srazem zlepšovat a pod trenérovým vedením to dotáhneme příští rok na Mistrovství Evropy.

Můžeš popsat svůj gól proti Japonsku?
Gól padl po akci ve středu hřiště, oba naši střední záložníci se prokombinovali až skoro k vápnu. Já si jen odskočil do mezery a druhým dotekem poslal míč do brány podél brankáře.

V jaké atmisféře se hrálo?
Atmosféra byla paradoxně výborná hlavně během prvních zápasů v menších městech. Bylo vidět, že lidi naše zápasy zajímají, vytvořili nám pěknou atmosféru. Na finále v Plzni bylo trochu znát, že Viktorka hrála tou dobou ligový zápas.

Bylo výhodou, že vás z Brna jelo tolik?
Samozřejmě je lepší, když nás jede víc, ale výhoda to může být asi jen v případě prvního srazu, kdy zkušenější kluci můžou poradit nováčkovi, co a jak, aby nebyl tak nervózní. Jinak jsme ale skvělá parta bez rozdílu. Není to tak, že by se tvořily skupinky podle toho, kdo odkud je. Bavíme se spolu všichni.

Díky a ať se daří!

další články

Zbrojovka Brno uzavřela dohodu o spolupráci s Hanáckou Slavií Kroměříž
24.06.2026 | Redakce

Zbrojovka Brno uzavřela dohodu o spolupráci s Hanáckou...

FC Zbrojovka Brno a SK Hanácká Slavia Kroměříž se dohodly na vzájemné spolupráci pro nadcházející...
Zbrojovka vstoupila do přípravy vítězně. Prostějovu nasázela čtyři branky, prosadili se také debutanti
23.06.2026 | Filip Volgemut

Zbrojovka vstoupila do přípravy vítězně. Prostějovu...

Zbrojovka zahájila přípravu na první ligu přátelským utkáním proti Prostějovu. V červenobílém dresu...
Zbrojovku Brno posílil nadějný univerzál Lukáš Penxa
23.06.2026 | Redakce

Zbrojovku Brno posílil nadějný univerzál Lukáš Penxa

Kádr Zbrojovky Brno se rozrostl o další nové jméno. Do jihomoravské metropole přestupuje ze Sparty...