Klub řeší prodej vstupenek i občerstvení

Klub řeší prodej vstupenek i občerstvení

Prvoligové utkání Zbrojovky s Teplicemi mělo výbornou atmosféru a domácí tým v něm podal velice dobrý výkon. Přesto někteří fanoušci neodcházeli ze stadionu spokojeni, za což mohou organizační problémy, které utkání provázely. Za ně by se chtěl klub všem fanouškům omluvit.

Výkonného ředitele klubu Martina Maťašovského jsme se zeptali na příčinu potíží a především na způsob, jakým se bude situace do budoucna řešit.

Asi největším problémem byl kolaps nového systému prodeje vstupenek. Co se vlastně přihodilo?
V týdnu jsme celý systém několikrát testovali a všechno fungovalo bez problémů, ale v neděli byly odezvy čteček velmi pomalé. Na příčinu zatím dodavatel nepřišel. Abychom nešli do rizika se zdržováním, vytiskli jsme lístky do sektorů bez přesného sedadla. Lidé si mohli sednout kamkoli, měli však respektovat majitele permanentek. To se bohužel v některých případech nestalo a situaci museli řešit pořadatelé. Něco takového by se pochopitelně nemělo stávat. Jde o chybu klubu, za kterou se omlouváme. Věříme, že se nám tento problém podaří do příštího utkání vyřešit.

Lidé si stěžovali také na nezvládnuté občerstvení a teplé pivo. Řešíte jejich stížnosti?
Samozřejmě je nám to velice nepříjemné a celou situaci intenzivně řešíme s provozovatelem občerstvení. Těch příčin selhání bylo víc, ale hlavní byla asi ta, že v tak velkém vedru nám scházela výkonná chladící zařízení. Na příští domácí utkání zajistíme výkonnější zařízení i předchlazení, aby bylo pivo studené.

A počet prodejních míst vám přijde dostatečný?
Na utkání s Teplicemi bylo na stadionu otevřeno devět stánků. Ale při tak pěkné návštěvě to bylo evidentně málo. Pro duel s Jabloncem proto zdvojnásobíme počet stánků na hlavních tribunách, přidáme výčepy i do vedlejších sektorů. Otevřeme také okénka, která budou pouze pro výdej pití.

Návštěvníkům také vadilo, že se po opuštění stadionu nemohli vrátit.
S tím ovšem nic nezmůžeme, protože z návštěvního řádu jasně vyplývá, že se po opuštění vrátit nemohou. Je to také kvůli bezpečnosti. Proto bych chtěl fanoušky požádat, aby toto nařízení respektovali.

Jak vám mohou samotní diváci dále pomáhat?
Samozřejmě celou situaci vnímáme především jako naše selhání. A uděláme maximum pro to, aby se něco podobného neopakovalo. Zároveň ale žádáme diváky, aby ve svém vlastním zájmu chodili na stadion v dostatečném předstihu a pokud možno si zajistili vstupenky už v předprodeji, což je i pro ně mnohem pohodlnější. Kdo přišel na Teplice tři čtvrtě hodiny před utkáním, neměl u vstupu problém. Pokud však dorazí tři tisíce lidí deset minut před výkopem a navíc si chtějí dát ještě před začátkem pivo, nemáme šanci je tak rychle obsloužit. Navíc i bezpečností prohlídka chvíli trvá. Je to tedy celkem jednoduché - když si lidé koupí lístky v předprodeji a na zápas přijdou včas, nebudou mít problémy.

další články

Soupiska Zbrojovky Brno na soustředění v Rakousku 2026
28.06.2026 | Redakce

Soupiska Zbrojovky Brno na soustředění v Rakousku 2026

Fotbalisté Zbrojovky Brno odcestovali v neděli na herní soustředění do rakouského Štýrska. Výpravu...
Vítězi jsou děti, hodnotí Chaloupka projekt Regionálních center přípravek
25.06.2026 | Redakce

Vítězi jsou děti, hodnotí Chaloupka projekt...

Projekt Regionálních center přípravek, který FC Zbrojovka Brno spustila před sezonou ve spolupráci...
Zbrojovka Brno uzavřela dohodu o spolupráci s Hanáckou Slavií Kroměříž
24.06.2026 | Redakce

Zbrojovka Brno uzavřela dohodu o spolupráci s Hanáckou...

FC Zbrojovka Brno a SK Hanácká Slavia Kroměříž se dohodly na vzájemné spolupráci pro nadcházející...